مهمانخانه


نظرات شما در مورد سايت

GuneyTurkistan@gmail.com

Advertisements

31 پاسخ

 1. سلام دوست عزيز من چند روزي است كه به دنبال منابع تاريخي و فرهنگي اقوام ترك مي گشتم و اين سايت شما را بعد از مدت ها تلاش پيدا
  كردم .مطالب بسيار عالي را جمع آوري كرده و نوشته ايد
  آرزومند موفقيت هاي بيشتر شما
  ذاكر حسين نايمان
  كابل افغانستان

 2. salam man az turk haee hastam keh dar kharej az azarbaijan aziz zendegi mikonam doost daram ta hameh ye ham zabananam az wb blog man didan konannd lotfan shoma ham az in webblog didan konid va anazar begozarid .

 3. جنا ب محترم رهبر ا نجمن نویسند گا ن ) تورکی زبا نا ن ا فغا نستا ن ا السلا م علیکم (گونی تورکستا ن وب سا یتی قوتلوغ بولسین همیشه موفق وسا غ وسلا مت بولینگ . د ربا رۀ نا م گذ ا ری شا ه را ه وبنا در سه گا نۀ شهرشبرغا ن . ا ظها رنطرمیکنم .

  عظیم الله رحمن یا ررییس مد نیت ولایت جوزجا ن ، ا ز نا مش پید ا ا ست فرستا د ۀ آ قا ی خرم وزیرا طلا عا ت د رگروپ قومی آ قا ی کرزی رییس جمهور ا فغا نستا ن میبا شد د رمقا بل تورکی

  زبا نها تعصب وتبعیض د ا رند ، کمیسیون هم ا زهمین قما ش آ د م ها خوا هند بود یا خوش خد متی به آ نها میکنند، رییس بلدیه ورییس شورا ی ولایتی را چه بلا زد ه بود؟ پلوخورد ه خوا ب هستند؟ یا برا ی قوم گرا ها خوش خد متی میکنند؟ آ یا جنا ب وا لی جوزجا ن ا حسا س مرد م د ا ری ند ا رد ؟ حرمت بیلان محمد نور

 4. سلام به همه دوستان و نويسندگان اين سايت با اميد اينكه سر حال باشيد
  چندين بار است از سايت شما ديدن مي كنم با اينكه مطلبي را در يكي از موضوعات قبلي شما به عنوان نظر گذاشته بودم و اينك آن را پذيرفته مي بينم احساس خوشي مي نمايم.
  و آرزو دارم تا بيشتر با هم در جريان باشيم.
  منصور حسين ايوبي كويته-پاكستان

 5. سلام به همه دوستان و نويسندگان اين سايت با اميد اينكه سر حال باشيد
  چندين بار است از سايت شما ديدن مي كنم با اينكه مطلبي را در يكي از موضوعات قبلي شما به عنوان نظر گذاشته بودم و اينك آن را پذيرفته مي بينم احساس خوشي مي نمايم.
  و آرزو دارم تا بيشتر با هم در جريان باشيم.
  منصور حسين ايوبي كويته-پاكستان
  شما مي توانيد ما را با دانسته هاي خويش كمك و راهنمايي نماييد.
  http://www.andishah.blogfa.com
  ويبلاك انجمن فرهنگي انديشه مي با شد و آرزو دارم از ما هم خبري بگيريد.

 6. سلام وعرض ادب دارم خدمت هر یک از کارکنان سایت . امید وارم که بتوانم به شما عزیزان میوه بهاری و پیام بهار را به شما عزیزان تقدیم کنم

 7. چرا ترکیه که یک کشور قدرتمند ترک است در بامیان که قلب هزاره جات است یک لیسه جور نمی کند؟ نام اشت بگذار مثلا لیسه افغان-ترک بامیان. در هر شهر دیگر افغانستان یک لیسه دارد اما در بامیان و کل هزاره جا ندارد. اگر یک لیسه در بامیان درست کند این در حقیقت باعث ایجاد کنجکاوی مردم در مورد هویت ترکی شان می شود.

  در ضمن باید از نشر مقالات راجع به ترکان هزاره تشکر می کنم. من یک هزاره هستم و خود را عضوی از فامیل بزرگ تورک می دانم. من با ازبک های خلی احساس نزدیک دارم گرچند زبان ازبکی نمی دانم اما ازبک ها را همریشه با هزاره ها و اصلا هزاره می دانم.

  برای تان سلامتی آرزو می کنم.

  تیمور

 8. من از جمله ترک های هستم که در افغانستان زنده گی میکنم. خیلی خوشحال میشوم زمانی که صفحه را در باره ترک ها و یا مسایل مربوط ترک ها را پیدا میکنم. چون در افغانستان بنا بر عواملی که در دوران مختلف از باعث تعصبات ملیت گرایان فاشیست بوجود آمده آثار مربوط به ترک ها تقریبا از بین رفته و هنوز هم در معرض خطر از بین رفتن است

 9. این یک گام بسیار نیک در عرصه اتحاد ترک ها بوده و خواهان تحکیم بیشتر این اتحاد میباشم و همچنان از تمام ترک های ساکن افغانستان خواهانم تا بخاطر یک ترکستان مستقل و آزاد تلاش و مبارزه نمایند.چون تنها یک ترکستان مستقل میتواند جلو این تهاجمات را بگیرد و بس.

 10. سايت بسيار وزين و زيبا داريد من تازه با اين سايت آشنايي پيدا كردم
  خوشحالم كه چنين سايت است كه از تركان دارد حمايت و فعاليت ميكند.
  موفق باشيد.
  كريمي دره صوفي

 11. با عرض ادب واحترامات بی پایان
  ازاینکه بعداز 86 سال جبر و زور گوی بالای مردم ترک و مفل نجات افغانستان، رهبران این نجات و مردم دانشمند درک کردند که همه این دو گروه یک نجات و از یک پدر هستند باعث افختاری تمام ترک و مفل های افغانستان است و این عمل مردم و رهبران را با دیده قدر منگریم،باید گفت که طی 7 سال گذشته این دو نجات برای مردم جهان نشان دادن که طرفدار صلح و آبادی این مرزبوم هستند و هرگز تا جبراً بالایشان جنگ تمویل نشود آنها آغاز گر جنگ نخواهند بودو نمیباشند، اما از نظر اسلام و قوانین جهانی بشردوستانه یک امر روشن میباشد درصورتیکه جنگ و تجاوز جبراً بالایشان قبولانده شود باید از خود و ناموس خود دفا کنند، در طول 7 سال نجات ترک و مفل افغانستان که اکثراً درولایات بلخ، جوزجان، فاریاب، سمنگان، غور، بامیان، غزنی، ملاستان، ارزگان، دایکندی، جاغوری و بیسود سکونت دارند نشان دادن که قلم بدستان و اهل علم و معرفت هستند، اما نباید زمان عبدالرحمن و تاریخ سیاه طالبان را فراموش کرد، و نباید حادثه بیسود و حادثه ولایت فاریاب را فراموش کرد چون دشمن یک بار حمله میکند ولی دوست هزار بار حمله میکند یکی از دانشمندان میگوید( از دشمن یک بار ترس بکار است، اما از دوست هزار بار ترس باید داشت) چون دشمن دوست نما به دوستی ادم را تباء میکند، نظر من این است که مردم ترک نجات و مغل نجات ما باید بقسم رسمی دو شرکت را در وزارت امورداخله ثبت نمایند و به این عنوان باید این دو نجات همانند دیگر عرصه های که از خود قهرمانی نشان دادند باید تعداد از جوان خود را نیز مسلحه داشته باشند تا اگر روز حادثه رخ بدهد با اطمینان کامل وخاطر آرام از سرحدات ترک زمین و مغل زمین و ناموس خود دفا نمایند، چون در شرایط کنونی یک درامد خوب برای افسران و سربازان آن شرکت میباشد و نیز یک نیروی قبل از قبل مجز برای حمایت و دفا از سرحدات ( اوزبیک و هزاره ) ترک تبار و مغل تبار ما میباشد، فلهذا انتقال کانتینر های قوای خارجی خود یک در امد قابل افزایش بود و نیز یک مشت پول بدست می اید و در اینده نیز کدام خطر متوجه نخواهد شد، در اخیر باید گفت اگر اوزبیک و هزاره ها با همه یک جاب باشند و یک صدا و یک دست باشند 5 سال بعد باید تمام دائر افغانستان و بعداً یک کاندید مستقل داشته باشند تا برای تمام مردم افغانستان و مردم جهان ثابت کنم که این دو گروه در اکثریت هستند و اقلید نمیباشند، یعنی این سر شماری های و احصائیه گیری های که قبلاً از روی تعصب نجادی ارقام را جمع اوری کردند و همیشه در رسانه های به پایا صحبت هستند که این دو گروه در اقلید هستند، نظر بنده این است که نخیر این دو گروه از اول احصائیه گیری تا اکنون در اکثریت بوده وهستند، باید تمام منابع ودر امد افغانستان مساویانه تقسیم گردید، و چوکی های سیاسی نیز مساویانه و عادلانه باشد البته مطابق انتخاب مردم، باید یاد اور شد که این عمل یک عمل خیر و خوبی برای تمام مردم افغانستان میباشد باید همه بخاطر ارامی خود و اینده اطفال خود دسته به دسته همه داده تصمیم منطقی اتخاذ نمایند من منحیث یک ترک تبار افغانستان از محترم الحاج عبدالرشید دوستم و الحاج استاد محقق و الحاج استاد خلیلی و دیگر رهبران ترک تبار و مغل تبار به سهم خویش قدردانی مینانیم امید که دیگر جنگ و مهاجرت از وطن ما رخت بسته کرده و به طرف همسایه های ما کوچ کنند تصمیم بزرگان رامن به فال نیک میگیرم

  با احترام
  سلیمان رضا عابد

 12. biz sadece türkistan birliği ve güçlü istiyoruz.ne mutlu türküm. dünyan türk olson

 13. سلام خدمت تمام دست اندر کاران سایت وزین وبزرگ ترکان تشکر فروان از شما که یک چنین سایت وزین را راه اندازی نموده اید ودر ضمن ازخداوند منان میخوام که همه تر کان هر کجا باشد متحد وارام باشد به امید تر کستان ازاد وسر بلند

 14. سلامی گرم دارم برای ترکهای جهان و سلامی گرم تر برای ترکیه قهرمان پرور .من یک آذری هستم اهل آذربایجان جنوبی اشغال شده در دست ایران.به نظر من باید ترکیه روی کشور های ترک آسیای مرکزی بیشتر کار کنه و آنها را به دیدگاه و همفکری و اتحاد نزدیکتر کند یعنی طوری شودکه یک ترک قزاق خود را جدا از آذربایجان و ترکیه نبیند حتی قرقیز و ازبک و ترکمن . و دیگر اینکه ترکمنستان با توانایی که دارد سعی کند روی ترکمنان ایران (ترکمنستان جنوبی)تاثیر بیشتری بگذارد .تا به امروز می بایست خیلی تاثیر می گذاشتد که اون صفر مراد احمق نتوانست . با تشکر

 15. سلام بر همه شما ترکان آگاه افغانستان. امید دارم که تک تک شما عزیزان صحتمند و کامیاب باشید. این خبر برای همه ما خبر خوبیست. زنده باد مردم دلیر و آگاه!

 16. وبلاگ با شکوهی دارین .خوشحال شدم.به کلبه محقر مام سری بزنید خوشحال می شم.

 17. دقت3 اسفند مطابق22 فوريه 1918روز قتل عام مردم اورميه را فراموش نكنيم!

  همزمان با جنگ اول جهاني اگرچه آذربايجان از ميادين جنگ در اروپا بسيار دور بود وليكن در اثر طوطئه قدرت هاي بزرگ بدل به ميدان جنگ خونيني شد كه بدون شك يكي از بزرگترين قتل عام هاي بشري مي با شد. اگرچه با روي كار آمدن رضا ميرپنج كه بعد ها خود را رضا شاه كبير ناميد اسناد و خاطرات اين قتل عام سهمگين به سبب دشمني احمقانه و فاشيستي اين كودتا چي با ملت ترك به فراموشي سپرده شد و جز در چند كتاب محدود تاريخي ردي از آن برجاي نماند ، اما از آنجا كه حقيقت همچون آب شفاف بوده و البته راهي از ميان منافذ تنگ و تاريك باز خواهد كرد ، اكنون ده ها كتاب در دست دانش پژوهان تاريخ و هويت طلبان آذربايجاني در اين مورد موجود مي باشد. نگارنده (اورمولو تايماز)از آنجا كه پدر بزرگم يكي از بازماندگان اين قتل عام وحشتناك بود و من به طور مستقيم از زبان اين مرد فرهيخته داستان هاي بسياري رااز تظلمات مردم و شقاوت دشمن شنيده ام ( ايشان در اوايل نوجواني من وفات نمود) ، اين خاطرات رد غير قابل پاك شدن در حافظه ام ايجاد نموده است. سوم اسفند (1296هجري – 22فوريه 1918) روزي بس سياه در تاريخ بشري و آذربايجان باقي خواهد ماند. در زير مروري كوتاه از مقدمات تاريخي و متاخرات اين واقعه هولناك خواهيم داشت:

  1- سال 1909 : روسها به بهانه عدم امنيت در تبريز تمام آذربايجان را به اشغال خود درآوردند.

  2- تشكيل سپاه آذربايجان توسط ارتش روسيه به فرماندهي ژنرال چرنوزوبوف. (يكي از اهداف اصلي اين نيرو حفظ تأمين محور ارتباطي جلفا_خوي_ سلماس و اورميه بود كه مسير مناسبي براي وصول به عراق امروزين و آبهاي گرم محسوب مي شد. استقرار هواداران مسيحي روسها در منطقه نيز براهميت اين كريدور افزود)

  3- سال 1915 آذربايجان عرصه زورآزمايي قواي روس و عثماني شد. قواي عثماني به فرماندهي انورپاشا به نزديكيهاي آذربايجان آمد تا منطقه را از لوث وجود روسها پاك كند ولي در دي ماه 1294 شمسي ( اوايل سال 1915) يكصد هزارتن از سربازانش را در كوههاي الله اكبر ارضروم از دست داد و فاجعه مشهور ساري قميش به وقوع پيوست.

  4- آخرين تلاش عثمانيها براي اخراج روسها از آذربايجان در نبرد ديلمان (ارديبهشت ماه) به ناكامي انجاميد.

  5- 1917ميلادي مطابق با 1295اولين دستجات جيلو از حكاري و وان وارد خاك آذربايجان شدند. ورود اين قوم ناخوانده و گرسنه به آذربايجان آنهم در شرايط جنگ عالمگير براي آذربايجانيان سربار عظيمي شد ولي عليرغم اين, مردم آذربايجان علاوه بر فراهم كردن شرايط مساعد زيستي به آنان تمام نان و مسكن خودشان را با آنها تقسيم كردند.

  6- تا وقوع انقلاب اكتبر 1917 روسيه و خروج روسيه از جنگ جهاني و بالتبع از آذربايجان , روسها و جيلوها با همكاري هم در سوزاندن بازارها و كشتار مردم از هيچ گونه كوششي فروگذار نمي كردند.

  7- پس از خروج روسها از آذربايجان ,متفقين با مسلح كردن جيلوها آنها را در قالب 6 گردان ( 4 گردان آشور 2 گردان ارمني ) با 4 آتشبار و 300 سوار و يك گروهان مسلسل با فرماندهي عالي افسران روسي و انگليسي و فرانسوي در مقابل آذربايجانيان و عثمانيان قرار دادند.

  8- 22فوريه مطابق سوم اسفند (1918ميلادي-1296هجري):كشتار سه روزه مردم اورميه

  9- 16مارس 1918مطابق با آخرين چهارشنبه سال مارشيمون رهبر جيلوها در كهنه شهر سلماس به قتل رسيد و مسيحيان در اورميه به مدت سه روز دوباره قتل عام وحشتناكي را اجرا كردند كه به قولي در شب اول بيش از 15000نفر به شهادت رسيدند.

  10- آندرانيك `نيز با بيست و پنج هزار ارمني به خوي حمله كرد تا با اتصال به جيلوها و از آنجا نقشه تاسيس ارمنستان بزرگ را عملي كند كه اين عمل با مجاهدتهاي آذربايجانيان در خوي و قواي عثماني نافرجام ماند

  نگارنده -اورمولو تايماز-برخود فرض مي داند بنا به وظيفه ملي و ميهني خود در طول اسفند ماه مقالاتي تحت عنوان قتل عام در آذربايجان را فراموش نكنيم در جهت برگرداندن حافظه تاريخي ملت آذربايجان و وحشيگري داشناك ها و تروريسم كرد در 92سال قبل را انتشار دهد . از كليه علاقمندان تاريخ دعوت مي شود اين مقالات را از سوم اسفند ماه آينده تعقيب كنند

 18. دوستان عزیز سلام سایت هزاره جات راه اندازی شده است و فعلا به صورت امتحانی فعالیت خواهد کرد هدف از تاسیس این سایت معرفی هویت واقعی هزاره ها به ایشان می باشد بدیهی است بدون کمک شمایان و راهنماییهای شما بنده به تنهایی نمی توانم به این مقصود نایل شوم حتما سری به این سایت بزنید و مرا از راهنماییها ونقطه نظرات خود بی نصیب نگذارید
  منتظر شما هستم
  http://hazarajaat.wordpress.com

 19. سلام از اذربایجان ایران (کرج)برای تمامی ترکهای جهان ارزوی سعادت دارم(اتابک اوز تورک)

 20. سلام اکثر مطالب سایتتان را بخواندم و بسی بخندیدم به فرهنگ جعلیتان که خود ناشی از نداشتن پیشینه تاریخی شماست. بدانید که با به تاراج بردن فرهنگ غنی پارسی و دزدیدن بزرگان پارسی زبانی چون مولانا و… نمیتوانید تمدن و پیشینه ای برای خود ایجاد کنید من به تمدن غنی پارسی و آریایی میبالم و در پایان به گفته فردوسی پاکزاد: بسی رنج بردم در این سال سی عجم زده ساختم بدین پارسی نمیرم از این پس که من زنده ام که تخم سخن را پراکنده ام در ضمن به قول پارسی زبانان . این ره که تو میروی به ترکستان است(ناکجا آباد)…

 21. پیوندهاي تركهاي سوريه

  بلاگ تركهاي گولان:
  http://golanturkmenleri.jeeran.com

  تالار گفتگو تركهاي سوريه:
  http://suriye-turkmen.ahlamountada.com

  تالار گفتگو تركهاي گولان:
  http://www.golanturkmenlere.com

 22. ما که نمیگیم فرهنگ پارسی جعلی هست…. تاریخ نویس خود شما آقای پور پیرار و کسانی که برایتان تاریخ جعل کرده اند می گویند……… ای خدا اینها چرا به خر زورشون نمی رسه پالانشو می زنند ….. عوض پارسی دری، یکم به کارهای که با همسایه هاتون می کنید فکر کنید که چرا با همشون دشمنید ؟؟؟؟
  بابا از انگلیس و آمریکا و روس برا شما دوست نمیشه …..

 23. سلام به برادرانم در افغانستان . سايت بسيار زيبا و پرمحتوائئ داريد. نوسندگاني روشن فكر و با اطلاعات تاريخي و علمي در اين سايت قلم زده اند كه باعث خوشحالي است. استاجلو از ازربايجان جنوبي(ايران), ساكن دانمارك

 24. salam be hamyı masulin web me khahak ki kad shuma hamkari konum ve barytan nevishtahayı khod ra ravan kunma dr.ali az istanbul

 25. سلام دیرلی تورک سویداشلار!
  گوزل سایتینیزدان چوخ فایدالاندیق. افغانستان دا یاشاشن یئرلی تورکلریمیزین کولتور و مدنیت لری حاققیندا آپاردیغینیز گوزل چالیشمالارینیزدان تشککور ائدیرم.

  ساغ اولون
  یاشاسین تورکیستانیمیز!

  تکین – کانادا

 26. سلام، چوخ گوزل بیر سیتدیر،یاشاسین.

  شاهین استاجلو، گونی آذربایجان انسان حقٔ لر سوزجوسو. دانیمارکا

 27. سلام من نوید هستم از هزاره های هزارستان هستم من هم از یک سال هست که دنبال این ویبسایت مگشتم ولی نمی یافتم . خو خدا را شکر که بالاخر پیدا کردم و حالا خیلی خوش حالا که یافتم راستی یک میشه بگویه که هزاره ها از کی تا به حالا به اتحادیه ترک تبار شامل شده

 28. selam, Dostlar
  sayfanizi gordum cox begendim cox degerli bilgiler var ve siz bir sitede bu qeder degerli bilgileri toplamagi basaribsiniz, size sizleri alqislayiram, cox saq olun esq olsun butun Turk ulusuna her yerde yasayirsa. Yasasin Turkustan
  yasasin Azerbaycan
  Guney Azerbaycan_Tebrizden
  Koroglu

 29. سلام به همه مردم متدین افغانستان!!!
  من زیاد وقت جستجو کردم و این سایت زیبای شما را یافتم تشکر از شما و از معلومات تان.
  امیدالله عطار

 30. سلام، متاسفانه سایتتون اشتباهات فاحش تاریخی و علمی داره ولی تلاشتون قابل تقدیره. اینکه ریشه همه چیز را از زبان و فرهنگ ترک بدونیم، افتخاری نداره. آنچه باعث افتخاره، شناساندن زبان و فرهنگ زیبای ترکی در چارچوب واقعیت است.

 31. SALAM wa sipas frawan az atlaat bisyar najib w shih tan w jawab fafar jan agar hazara bodi mifamidi ka ain alfaz w madarik sahih ast w az koli hazara ha ya torkha ya moqol ha mikhaham rahi pishraf w aqtisad ra agar bida kardind ka mardom pol pida bitawanand mamagi poshti tan miyayand wa hata az digar aqwam ya nijat ha ham khod ra az ma ya shoma midannad wagar na ba shoaar waz az ain badtar khahad shod

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: