پیام فدراسیون تورکان افغانستان بمناسبت شانزدهمین سال شهادت استاد عبدالعلی مزاری


پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان بمناسبت شانزدهمین سال شهادت استاد عبدالعلی مزاری

شهادت وجانبازی آن قربانی کبیر ومقدس تاریخ در جوامع انسانی است که بر گزیدگان راه آزادی وعدالت با نثار بهترین وبا ارزش ترین تحفۀ هستی یعنی حیات به انجام میرسانند. تا ریشه های درخت آزادی وعدالت از خون های پاک ایشان تغذیه ونسل های بعدی غافل از پذیرش این داعیه در محضر تاریخ نباشند.

شهادت استاد عبدالعلی مزاری آن ایثار آگاهانه وآموزگارانه در تاریخ کشور ماست که با پیروی از نیاز مبارزه، در جهت تحقق بر اندازی نظام قبیله سالاری وایجاد یک جامعۀ فارغ از قیودات بردگی وعظمت طلبی های قومی وقبیلوی انجام گرفت ونمادی است در جهت رهنمایی وآگاه سازی هزاران نسل بعد آن تا حال وفردا های بیکرانۀ تاریخ، وتا زمانیکه ظلم وبی عدالتی برای همیش از سرزمین ما ریشه کن نگردد، آزادی وعدالت فارغ از حیله ونیرنگ های دینی وغیر دینی در سر تاسرکشور ما استقرار نیابد.

بزرگداشت از شانزدهمین سال شهادت شهید عبدالعلی مزاری، در شرایطی بر گزار میگردد که کشور ما دریک مرحلۀ فوق العاده حساس تاریخی خویش قرار داشته، از یکسو خلق های محکوم کشور در نتیجۀ مبارزات دشوار وخونین حال وگذشتۀ خود به درجۀ معینی از آگاهی وخود آگاهی نایل گردیده، وتلاشهای گسترده ای را در جهت محو مناسبات غیر عادلانه وانحصار طلبانۀ حاکم با جدیت در حال انجام بوده وعملاً به این آگاهی نایل آمده اند که امحای دژ استبداد قبل از همه به آگاهی واتحاد باهمی همۀ مظلومین نیازمند است. از جانب دیگر شئونیسم که تحولات زمان وبیداری توده های وابسته به خلق های محکوم کشور را مخالف آرمانهای انحصار گرانۀ خود ارزیابی میکند، مجدانه در تلاش است که با بکار گیری هزاران حیله ونیرنگ مانع از اتحاد وهمبستگی واقعی وصادقانۀ اقوام وملیت های محکوم با همدیگر در کلیه اشکال آن گردیده و راه را برای اعادۀ نظام تک ملیتی از طریق باز گردانیدن عقب گرایان طالب والقاعده مساعد نماید.

درچنین یک وضع دشوار و پیچیده بر مردم ماست که از درسنامه های ماندگار شهدای گلگون کفنی همچون شهید مزاری که با ریختاندن خون های پاک خود درس آگاهی وبیداری را به خلق ما به ودیعه گذاشته اند بصورت پیگیر وصادقانه درس آگاهی وحق طلبی را فرا گرفته واز در افتیدن در دام تزویر ستمگاران ودشمنان آزادی وعدالت خویشتن رابدور نگهدارند.

تا همه باهم بتوانیم راه تحقق توطئه های نفاق افگنانه واسارتبار دشمنان آزادی وعدالت را در کشور خود برای همیشه مسدود، و زمینه را برای محو ابدی بیعدالتی، ظلم، وتعصبات در کلیه اشکال آن مساعد سازیم.

پاسداری از پیام خون شهدای راه حق در جهت نیل به عدالت و برابری سرتاسری دین هر انسان با رسالتی است که خود را در جرگۀ انسان وانسانیت صاحب جا ومقامی میداند وبرای خود در صف انسانها ارزشی قایل است. پس بیایید درسنامه های ماندگار شهید مزاری را در راه رسیدن به حق وآزادی همیشه پاسداری نموده واز آن با خلاقیت حق آموزی نماییم.

شاد باد ارواح شهدای راه حق وآزادی

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: