دایم گل این بوستان شاداب نمی ماند دریاب ضعیفان را دروقت توانایی


دایم گل این بوستان شاداب نمی ماند    –   دریاب ضعیفان را دروقت توانایی

انجمن فرهنگی آیدین افغانستان بمثابه یک نهاد فرهنگی و به منظور کمک و حمایت مادی و معنوی رهروان علم و تحصیل  بالاخص محصلین و متعلمین بی بضاعت  از سال 1383 بدین سو با ایجاد آموزشگاه ها در ولایات مختلف کشورمنجمله فاریاب ، سرپل، تخار ،مزار شریف و اولسوالی اندخوی و همچنان تأسیس یک لیلیۀ محصلان در کابل و نشر کتب ومجله ،هفته نامه ها ،ماهنامه ها ،تدویر کنفرانس ها و محافل علمی تربیتی مصروف فعالیت بوده ودر این مدت توانست با اخذ امتحانات متداوم کانکور آزمایشی در سطح لیسه های ولایات مختلف کشوراعم از پسران و دختران و ایجاد تسهیلات و زمینۀ خوب راه یابی رابه بهترین دانشگاه های کشوربه جوانان عزیز ما مساعد سازد . موفقیت بیش از 520 تن ازفارغان صنف دوازدهم که پیوسته در آموزشگاه های مربوط انجمن آموزش میدیدند، در عالی ترین دانشکده های کشور، در سال تعلیمی 1387 شاهد  این مدعای ماست . تربیت سالم مطابق به موازین انسانی و اسلامی ،در پهلوی خدمات تعلیمی به هدف خدمت به وطن ومردم جزدورنماو اهداف ، برنامه های کاری انجمن فرهنگی آیدین افغانستان است.طبیعی است که با در نظر داشت و درک موضوع و تحلیل اوضاع کنونی کشور این دست آورد ها ی بزرگ به سادگی بدست نیامده بلکه ثمرۀ از احساس و از خود گذری عدۀ ا ز جوانان بادرک کشور  که پروانه وار در گرد شمع انجمن حلقه زده و با پرداخت قسمتی از عواید خویش در تلاش خدمت بیشترصرفاً به هدف رضای خداوند(ج) وخدمت به مردم کمر همت بسته اند، میباشد .خدمت در این راستا و آن هم به این هدف تنها و تنها وظیفه و وجیبۀ جوانان منسوب به انجمن فرهنگی آیدین افغانستان نیست ،بلکه لازم است همه جوانان با احساس این خطۀ باستانی چه در داخل کشور و چه درخارج از مرز این سرزمین زنده گی مینمایند بگفته شاعر (بدمی یا قدمی یا درمی یا قلمی) کمک و معاونت نمایند. انجمن فرهنگی آیدین افغانستان در شرایط کنونی که چشم امید مردم بیشتر از هر کس دیگر بسوی این نسل بالنده است از همۀ جوانان عزیز درهر گوشه و کنار دنیا میطلبد به این کار خیر و انسانی که انشاالله فضیلت دنیوی و اخروی را در قبال دارد سهیم گردند .  و نه تنها در این کار عالی و انسانی خودسهیم گردند، بلکه با تشویق و تقدیم آگاهی دراین مورد به دیگر انسانهای خیر خواه و معارف پرور،دَین انسانی و اسلامی خویش را نیز ادا نمایند.

امروز صد ها جوان ما از دور ترین نقاط کشور با هزاران امید و آرزو با موفقیت از مشکل ترین مرز های آزمون غرض ادامه تحصیل به شهر های چون کابل ،مزار شریف و غیره میآیند . با دریغ و درد که به نسبت عدم موجودیت لیلیۀ دولتی ، دوباره ترک تحصیل مینمایند و یا با قبول مشکلات فراوان اقتصادی و غیره در کنج اتاقهای نمناک به تحصیل ادامه میدهند ،پس جوانانی چون اعضای انجمن فرهنگی آیدین افغانستان ویا شما مردان با احساس چگونه  این درد اجتماعی را تحمل میکنید؟  آیا آیندۀ این وطن و تاریخ این سرزمین ما را محکوم نمیکند ؟ آیا ما با این بی تفاوتی در نزد نسل های آینده مسوول  نمیباشیم ؟ جواب بدون شک به همگان معلوم است.

جوانان عزیز و با احساس کشور !

ضمن اظهار سپاس و شکران از همۀ آن دوستانی که ولو با اندکترین معاونت مارا فراموش ننموده اند ، از همۀ مردم با احساس که این نوشته را میخوانند صمیمانه خواهشمندیم تا با کمک و همکاری مادی و معنوی خویش در تحقق اهداف آینده ما ،که خدمت بیشتر به جوانان کشور خواهد بود ،یاری رسانند.  

حساب بانکی انجمن فرهنگی آیدین افغانستان در کابل بانک

1001201040962

نمبر مبایل0093799251520  عبدالرحیم «تیمور» کوردیناتور انجمن فرهنگی آیدین افغانستان ایمل آدرس :aydin_group@ yahoogroups. com

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: